Akıllı Para Bu Altcoin’i Yıktı: Milyonluk Short!

Merhabalar,

TrueUSD (TUSD) etrafındaki son gelişmeleri fırsat bilen trader’lar, Aave’den yüklü ölçü borç alarak durumdan istifade ediyor. On-chain datalara nazaran, altcoin üzerinde borç alma ve çabucak satma stratejisi başlattılar.

Altcoin avcıları TUSD etrafındaki fırsatları gözlüyor

On-chain bilgiler, bir Ethereum kullanıcısının Aave’nin V2 borç verme platformuna teminat olarak 7,5 milyon USDC yatırdığını gösteriyor. Trader daha sonra bu fonla öteki bir stablecoin olan 4 milyon TUSD ödünç aldı. Çabucak akabinde tekrar USDC’ye dönüştürdü. Bu strateji, makul bir altcoin üzerinde short baskı kurmak için sıklıkla kullanılmaktadır. TUSD’nin gaye olması, Prime Trust etrafındaki son gelişmelere dayanıyor.

Bu ayın başlarında, TUSD’nin gerisindeki şirket, Prime Trust aracılığıyla yeni TUSD basımının askıya alınmasına ait bir duyuru yaptı. Akabinde, Nevada Ticaret ve Sanayi Departmanının Finansal Kurumlar Kısmı (FID), Prime Trust’a karşı bir durdurma buyruğu çıkardı. En son gelişme, Prime Trust’ın 20 Haziran’da para çekme süreçlerini ansızın askıya almasıydı…

https://twitter.com/tusdio/status/1667386940948369408

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, BitGo’nun iptal olan Prime Trust satın alma muahedesini süreçleri askıya alma kararı takip etti. Buna cevap olarak TrueUSD, ilgili operasyonlarının etkilemediğini açıkladı. Bir duyuruda, Prime Trust’a maruz kalmadıklarını belirtti. Ayrıyeten, TrueUSD’nin basılması için birden fazla USD rayına sahip olduklarını doğruladı.

https://twitter.com/tusdio/status/1671898163039596544

TUSD’nin BTC rallisi üzerindeki etkisi

Ayrıca bilgiler, arz artışlarının Bitcoin’in fiyat artışlarıyla uyumlu olması nedeniyle TUSD’nin Bitcoin’in rallisinde tesirini gösteriyor. CryptoViz’den alınan bilgiler, sirkülasyondaki TUSD arzının 2018’den bu yana sırf üç farklı durumda 1 milyar doları aşan kıymetli artışlara şahit olduğunu ortaya koydu. Bu olaylar Mayıs 2021, Şubat 2023 ve Haziran 2023’te gerçekleşti.

İlginç bir formda, her dalgalanmanın akabinde, Bitcoin nispeten kısa bir mühlet içinde bir ralli başlattı.

akilli para bu altcoini yikti milyonluk short 0 6mkK3LiD

Şu anda, toplam TUSD arzının %76,45’ini Tron oluşturuyor. Tron’u %22,5’lik bir hisseyle Ethereum takip ediyor. TUSD arzının farklı borsalar ortasındaki dağılımına daha yakından bakıldığında, Binance’in ezici hakimiyeti vurgulanıyor.

İlk üç BTC spot çiftinin süreç hacimi tahlilleri de, ilgi cazibeli bir trend ortaya çıkardı. BTC/TUSD hacmi, bir ticaret çifti olarak TUSD’nin artan hakimiyetini gösteren BTC/USDT’nin hacmini aştı.

akilli para bu altcoini yikti milyonluk short 1 OwDLT3qn

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, TUSD’nin USDT’ye misal bir yörünge izlediğini öne sürdü. TUSD artık kripto para ünitelerini fiat’a dönüştürmek için direkt bir rampa fonksiyonu görmüyor. Bununla birlikte, çeşitli borsalarda TUSD’yi öbür kripto para ünitelerine yükseltmek hala mümkün.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın