AREA’dan Ankara anketi:  Bir aday açık farkla önde

Merhabalar,

AREA Araştırma Ankara yerel seçimleri için Şubat ayı anketini yayınladı. Araştırmanın sonuçlarına göre Mansur Yavaş büyük farkla AKP’li rakibi Turgut Altınok’un önünde.

Sonuçlar şöyle:

(Kararsızlar dağıtıldıktan sonra)

%54 Mansur Yavaş

%40,1 Turgut Altınok

%2,3 YRP

%1,7 İYİ Parti

%1,2 Zafer

%0,7 Diğer

Mansur Yavaş anket üzerine ne dedi?

 

Son yayımlanan anketlere de değinen Yavaş, “Görünen o ki dün yayımlanan ankete göre yüzde 14 öndeyiz. Asla rehavete kapılmayacağız. Geçen seçimde kazandık. Ama Belediye Meclis Üyemiz 148 kişi içinde 40 kişide kaldı; civar ilçelerdeki Meclis üyelerinden dolayı. Şimdi benim artık Meclis’te daha fazla Belediye Meclis üyesine ihtiyacım var ki rahat edelim. Ankara halkına daha fazla hizmet edelim.

 

Bunun için bana hayırlı olsuna gelmeyen değil, benim elimi tutacak belediye başkanına ihtiyacım var. Bu nedenle Ramazan Başkanımı mutlaka seçeceksiniz. Belediye Meclisi’yle beraber, Cumhuriyetin kalbi Ankara’nın, Cumhuriyetin kurulduğu yerin Altındağ Belediye Başkanını ve Ankara’nın tamamını Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği, dünyayla yarışan bir başkent yapmak için el ele tutuşmamız gerekiyor. Bunun için de sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Ramazan Başkanla beraber 1 Nisan’da Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde hep beraber buluşacağız” diye konuştu.

 

Basın kaynakları, ParaAnaliz anket sonuçlarını yorum katmadan yayınlar.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın