Avalanche Yapay Zeka Duyurusu Yaptı: AVAX Fırladı!

Merhabalar,

Avalanche ekosistemiyle tanınan öncü Blockchain platformu Ava Labs, kullanıcıların kripto web portföyleriyle etkileşim kurma biçiminde ihtilal yaratmayı amaçlayan yeni bir özelliği tanıttı. Şirket, 20 Haziran’da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Core uygulamasına entegre edilmiş yapay zeka takviyeli bir kullanıcı asistanı chatbotu olan AvaGPT’nin lansmanını duyurdu. İşte detaylar…

Avalanche, AvaGPT’yi duyurdu

AvaGPT’nin kullanıma sunulmasıyla birlikte Core kullanıcıları artık Core ve Avalanche eserleri hakkında anında dayanak ve kıymetli bilgiler sağlamak üzere tasarlanmış akıllı bir sohbet robotuna erişebilecek. Sohbet robotu Core’un kapsamlı bilgi tabanı, Avax dokümanları ve geliştirici dokümanları üzerinde eğitilerek kullanıcıların hakikat ve aktüel bilgiler almasını sağlıyor. Resmi duyuruya nazaran AvaGPT, kullanıcı dostu bir tecrübe sunarak bireylerin süratli içgörüler keşfetmesini, gerçek vakitli takviye almasını ve derinlemesine kaynak bilgi temaslarına zahmetsizce erişmesini sağlıyor.

https://twitter.com/coreapp/status/1671207845705158658

Ava Labs, yapay zekanın gücünden yararlanarak kullanıcıları için genel kripto tecrübesini geliştirmeyi ve Core ve Avalanche ekosistemlerinde meselesiz gezinmeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor. AvaGPT kullanıcılara yeni bir kolaylık ve erişilebilirlik seviyesi getirirken, insan dokunuşunun yerini büsbütün almaya çalışmadığını belirtmek değerlidir. Duyuruda, @avaxtechsupport tarafından temsil edilen teknik dayanak grubunun, şahsileştirilmiş yardımı tercih eden yahut daha karmaşık soruları olanlar için hazır olmaya devam ettiği vurgulanıyor.

Etkin kullanım ve yaygın benimseme sağlamak için AvaGPT ile her sohbet oturumu şu anda beş soruyla sonlu. Bununla birlikte, kullanıcılar sohbeti tekrar başlatma ve ek sorular sorma seçeneğine sahiptir. Bu da sohbet robotuyla tekrar tekrar etkileşimi teşvik eder. Bu yinelemeli yaklaşım, daima öğrenmeyi ve AvaGPT’nin yeteneklerine aşina olmayı teşvik ediyor.

avalanche yapay zeka duyurusu yapti avax firladi 0 bbtTQwm4

Bot, AVAX arzını varsayım ediyor

AvaGPT üzerinde yapılan birtakım testler, uygulamanın Avalanche hakkındaki soruları yanıtlayabildiğini fakat mevcut cüzdan bakiyelerini yahut fiyat datalarını alamadığını gösterdi. Bununla birlikte, bot AVAX’ın arzının bir iddiasını sağlayabildi ve soranları mevcut piyasa dataları için CoinMarketCap ve CoinGecko’ya yönlendirdi. Ayrıyeten blok kaşiflerine kontaklar sağladı. Lakin sadece bilhassa blok kaşifleri sorulduğunda, bir Avalanche kripto para adresinin bakiyesini sağlaması istendiğinde değil.

AvaGPT’nin kullanıma sunulması, Ava Labs’in inovasyona ve kripto para ünitesi alanındaki kullanıcı tecrübesini güzelleştirmeye yönelik süregelen kararlılığını yansıtıyor. Ava Labs, yapay zekanın gücünü sağlam bilgi tabanıyla birleştirerek, kullanıcıları kripto dünyasında her zamankinden daha kolay gezinmek için muhtaçlık duydukları bilgilerle güçlendirmeyi amaçlıyor. Her sohbet oturumu beş soruyla hudutlu. Lakin sohbeti yine başlatmak ve diğer sorular sormak mümkün. Tekrarlanan kullanım uygulama tarafından teşvik edilmektedir. Duyuruda, yeni sohbet botunun Avalanche ve Core’u “gezinmesi her zamankinden daha kolay” hale getireceği lakin teknik takviye grubunun yerini almayacağı belirtildi.

avalanche yapay zeka duyurusu yapti avax firladi 1 Nm5cHmWS

Sonuç olarak, Ava Labs’ın AvaGPT duyurusu kripto bölümünde heyecan verici bir kilometre taşına işaret ediyor. Core uygulamasına yapay zeka dayanaklı bir chatbotun entegre edilmesi, şirketin kullanıcı tecrübelerini geliştirmek için teknolojiden yararlanma konusundaki kararlılığını gösteriyor. AvaGPT bedelli takviye ve bilgi sağlarken, kullanıcıların kapsamlı yardıma erişebilmelerini sağlamak için insan teknik dayanağının kullanılabilirliği ile tamamlanmaktadır. Bu yenilikçi özellik sayesinde Ava Labs, Core ve Avalanche ekosistemlerinde gezinmeyi dünya çapındaki kripto meraklıları için daha kolay ve daha erişilebilir hale getirmeye hazırlanıyor. Avalanche’ın mahallî token’ının fiyatı, chatbot haberiyle birlikte yükseldi. Avalanche (AVAX) son 24 saatte yüzde 6,2 arttı.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın