Avatar’ın vizyon tarihi değişti, yıldız oyuncu isyan etti: 27 yaşında başladım, 53 yaşında bitireceğim!

Merhabalar,

Hollywood’un yaşayan en başarılı direktörlerinin başında gelen James Cameron, 2009’da çekilen birinci Avatar sinemasının devamını çekeceğini açıkladığında dünyanın dört bir yanındaki sinema severler büyük bir heyecan yaşamıştı.

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim PzwEdVRZ

Sinema tarihinin en büyük efsanelerinden Avatar, birinci sinemanın gösterime girmesinden 13 yıl sonra devam sinemasıyla yine hayatımıza girdi

Dünyayı saran koronavirüs pandemisi ve artık bize konutlarımızın rahatlığında sinema izleten dijital platformların varlığı yüzünden büyük yara alan sinema salonları da kurtuluşu, birinci Avatar’a 13 yıl sonra gelen devam sineması Avatar: The Way of Water’da (Avatar: Suyun yolu) görmüştü.

Her şey beklendiği üzere oldu: Avatar: The Way of Water seyircileri yine sinema salonlarına çekti ve izlenme rekorları kırdı. Gerçi birinci Avatar’ın tarihi muvaffakiyetini devam sineması bile geçememişti: 2009 üretimi Avatar, hâlâ tüm vakitlerin en büyük hasılatını yapan sinema. 13 yıl ortadan sonra çekilen devam sinemanın Avatar: The Way of Water da elde ettiği hasılatla bu alanda üçüncülük koltuğunda oturuyor.

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim WirANSfz

Filmin direktörü James Cameron ve başrol oyuncusu Zoe Saldana, Avatar: The Way of Water’ın galasında

Yönetmen James Cameron aslında devam sineması gündeme gelince Avatar’la ilgili anlatacaklarının bitmediğini, seriye eklenecek halkalar olduğunu, bizi ileride Avatar’ın üçüncü, dördüncü hatta beşinci sinemasının de beklediğini çoktan duyurmuştu.

Devam sinemasının elde ettiği muvaffakiyetle birlikte sinemanın yapım şirketi Disney de Avatar 3’ün Aralık 2024’te geleceği muştusunu verdi. Lakin bu hafta gelen haber serinin hayranlarını üzdü. Stüdyo 3’üncü sinemanın vizyon tarihini tam bir sene sonrasına; Aralık 2025’e erteledi.

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim

Zoe Saldana yalnızca Avatar’ın değil, Marvel filmleri Galaksinin Koruyucuları ve Avengers: Endgame’in de başrolllerinde yer alıyor… Bu da aslında onun kırılması güç bir rekora imza atmasını sağlıyor: Avatar, Avengers: Endgame ve Avatar: The Way of Water sinema tarihinin en çok hasılat yapan birinci üç sineması ve başarılı oyuncu her üç sinemanın de yıldızı!

Böylelikle devamında planlanan 4 ve 5’inci sinemalar de Aralık 2029 ve Aralık 2031’e ertelenmiş oldu. Bu takvim değişikliğinin altında yatanın sinemaların büyük bir hazırlık ve maliyet gerektiren hazırlık süreci olduğu açıklandı.

Filmin imalcisi Jon Landau haberin duyulmasının akabinde bir açıklama yaptı ve “Her Avatar sineması büyük bir heyecan yaratsa da sinemaların biz yapımcıların ve elbette izleyicilerin tatmin olacağı düzeye ulaşması muazzam bir gayret ve hazırlık süreci gerektiriyor” kelamlarını kullandı.

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim amOR5cKj

Saldana, Avatar serisinin devam sinemalarının ertelenmesi üzerine hem komik hem de hayal kırıklığı içeren bir paylaşım yaptı ve birinci sinemada oynadığında 27 yaşında olduğunu ve son sinema gösterime girdiğinde ise artık 53 yaşında olacağını yazdı

Bu gecikme yalnızca sinemanın hayranlarını ve sinema severleri değil oyuncularını da üzdü. Başta da sinemanın başrol oyuncularından, yetenekli aktris Zoe Saldana’yı… Serinin birinci iki sinemasında Neytiri karakterini canlandıran Zoe Saldana, haberin duyulmasıyla birlikte toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

“Harika! Son Avatar sineması vizyona girdiğinde 53 yaşında olacağım! Birinci sineması çektiğimde 27 yaşındaydım. Şimdiyse 44 yaşındayım.” diyerek uğradığı şoku hayranlarıyla paylaşan Zoe Saldana hayranlarını hem üzdü hem de bu samimi kelamlarıyla büyük sempati topladı.

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim FsIQ6g1B

Zoe Saldana, geçtiğimiz günlerde artık birer seri üretime ve sinemadan çok esere dönüşen “süper kahraman” sinemalarına “hapsolduğundan” yakınmış, bu kelamları yanlış anlaşılınca çark etmişti… Saldana, yanlış anlaşılan açıklamasını “Bu sinemalar insanlarda o kadar çok tesir bıraktı ki her vakit geri dönüp yenilerini çekmeye devam ediyoruz. Bu sinemaları çekerken bir sürü yeni dostlar edindim ve ustalarımdan çok şey kazandım. Ben çok şanslı bir oyuncuyum” biçiminde değiştirdi

Bu durum elbette takımın geri kalanı için de pek farklı değil. Sinemanın ana karakteri Jake Sully’yi canlandıran başarılı oyuncu Sam Worthington da şu anda 46 yaşında ve serinin son halkasında oynadığında o da artık 55 yaşında olacak.

İlk iki sineması yöneten ve üçüncü sinema için de kameranın ardına geçecek olan 68 yaşındaki efsanevi direktör James Cameron da Avatar 5 izleyici karşısına çıktığında 77 yaşında olacak. Esasen James Cameron, üçüncü sinemadan sonra direktörlük koltuğunu bir diğerine devredebileceğinin sinyallerini çoktan vermişti…

avatarin vizyon tarihi degisti yildiz oyuncu isyan etti 27 yasinda basladim 53 yasinda bitirecegim nnPn27sA

Zoe Saldana, 10 yıldır İtalyan sanatçı Marco Perego-Saldana’yla evli, çiftin üç oğlu var

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın