Binance’de Neler Oluyor? Bu Altcoin Aniden Çakıldı!

Merhabalar,

Yeni raporlar, Binance’deki birtakım altcoin süreç çiftlerinin keskin bir düşüşe şahit olduğunu gösteriyor.

Bu altcoin, Binance’teki süreç hacminde ‘kısa süreliğine’ tabanı gördü

Binance’teki BNB/USDC çifti, 10 Haziran’da 57 USDC’ye (57 dolar) anlık düşüşe şahit oldu. Düşüş kısa süreliydi, akabinde süratle evvelki düzeylerine döndü. Çin merkezli kripto gazetesi Wu Blockchain‘in belirttiği üzere, “Bu süreç çiftinin zayıf süreç derinliğine sahip olduğunu yansıtır. Benzeri bir durum daha evvel Binance’te WBTC/BTC ve ARB/TUSD alım satım çiftlerinin başına gelmişti.”

BNB fiyatındaki düşüş, daha evvel WBTC/BTC ve ARB/TUSD’de olduğu üzere yatırımcılar ortasında kaygılara yol açıyor. Bu düşüşler, bu çiftlerin ticaret derinliği ile ilgili problemlere işaret eder.

binancede neler oluyor bu altcoin aniden cakildi 0 plpVDQ1i

Şu ana kadar Binance, olayla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Tekrar de, kripto para piyasalarının epeyce volatil ve ani fiyat dalgalanmalarına eğilimli olduğunu belirtelim. Birden çok süreç çiftinde tekrarlanan olaylar, bilhassa Binance platformundaki piyasanın genel istikrarı ve derinliği hakkında tasalara yol açıyor.

ARB/TUSD, Mayıs’ta misal bir düşüş yaşamıştı

28 Mayıs’ta, Binance’teki ARB/TUSD ticaret çifti 0,35 TUSD’ye ani bir düşüş yaşadı. Günün BNB/USDC çitinde olduğu üzere daha sonra kısa müddette eski düzeylerine geri döndü. Bu dalgalı periyotta, ARB/TUSD çiftinin süreç hacmi, olağan süreç hacminin çok üzerinde, 724.000 ARB’ye fırladı. Alım satım faaliyetindeki bu artış, yatırımcılar fiyattaki anlık düşüşten yararlanmaya çalışırken piyasanın alım satım buyruklarıyla dolup taştığını gösteriyor.

binancede neler oluyor bu altcoin aniden cakildi 1 868bViDe

Binance CEO’su, devasa çıkış bildirdi

ABD’li düzenleyici SEC bu hafta Binance ve Coinbase’e birer gün ortayla dava açtı. Dava kapsamında bilhassa menkul değer olarak nitelendirdiği altcoin fiyatlarında %30’luk düşüş meydana geldi. Bu ortada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Binance CEO’su CZ, dün yeni bir tweet’te borsanın 10 Haziran’da 392 milyon dolarlık fon kaybı yaşadığını bildirdi:

Verilerimize nazaran son 24 saatte Binance’den net çıkış yaklaşık 392 milyon doları buldu. Cüzdan adreslerimiz herkese açıktır. Birtakım 3. taraf tahlilleri, AUM’deki (yönetim altındaki varlık) Değişimi USD cinsinden çıkış olarak ölçer. Bu, “çıkış” olarak kripto fiyat düşüşlerini (AUM’u azaltan) içerir. 2 farklı şeydir.

Hatta kimileri girişleri değil, sırf çıkışı ölçer. Bugünkü üzere keskin bir fiyat hareketi gününde, birçok arbitraj trader’ı borsalar ortasında, çoklukla olağan günlere nazaran katlanarak daha fazla ölçüde fon taşır. Referans olarak, geçen Kasım’da bir günde 7 milyar dolarlık net çıkışı işledik.

https://twitter.com/cz_binance/status/1667554966662266883

Binance etrafındaki en son gelişme, BNB/USDC çiftindeki ani düşüş oldu. Bu esnada, hafta içinde %30 bedel kaybeden en büyük altcoin’ler güçlü bir telafi sürecinde:

  1. SOL (Solana): %10.92
  2. ADA (Cardano): %10.93
  3. SHIB (Shiba Inu): %10.01
  4. MIOTA (IOTA): %9.56
  5. FIL (Filecoin): %9.24
  6. SUI (Sui): %9.00
  7. MINA (Mina): %8.41
  8. GRT (The Graph): %8.86
  9. VET (VeChain): %8.04
  10. UNI (Uniswap): %8.18


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın