Bitcoin Hareketlenebilir! Dev Kripto Borsası Bugün Açılıyor!

Merhabalar,

Büyük finansal oyuncular Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schwab tarafından desteklenen dev bir kripto para borsası bugün faaliyetlerine başladı. Listelenecek birinci kripto para ünitesinin Bitcoin olması yüksek fiyat beklentisine yol açıyor.

İlk kademede yalnızca Bitcoin ve bu 3 kripto sunulacak

Kriptokoin.com olarak aktardığımız geçen haftanın BlackRock ETF başvurusu kripto para piyasasını harekete geçirmişti. Devam eden olumlu haberler serisinde son gelişme, büyük finansal oyuncular Fidelity, Citadel ve Charles Schwab tarafından desteklenen kripto para borsası EDX Markets (EDXM)’in bugün faaliyetlerine başlaması.

Borsa birinci başlarda yalnızca 4 kripto para ünitesi ile hizmet sunmayı planlıyor. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash. Wall Street Journal’ın haberine nazaran, borsanın 20 Haziran’dan itibaren kurumlara ve yatırımcılara hizmetlerini açması bekleniyor. İlerleyen tarihlerde gerekli likidite sağlanması durumunda başka büyük altcoin’lerin de listelendiğini görebiliriz.

bitcoin hareketlenebilir dev kripto borsasi bugun aciliyor 0 MMN5CVq9

EDX Markets, başka kripto para borsalarından neden farklı?

EDX Markets ile olarak kripto paralarla ilgilenen aracı kurumlara ve yatırımcılara hitap etmek hedefiyle Eylül ayında ortaya çıktı. Öteki borsalardan farklı olarak, “koruyucu olmayan” bir borsa olarak çalışacak. Yani müşterilerin kripto para fonlarını direkt işlemeyecek. Bunun yerine, firmaların kripto para üniteleri ve fiat para üniteleri ortasında ticaret yapabilecekleri bir platform sağlayacak.

Alım ve satım süreçleri EDX platformunun dışında gerçekleşecek. EDX, ticaret muahedesini kolaylaştırmak için bu yılın sonlarında bir takas odası başlatmayı planlıyor. Müşteri varlıklarını tutmak için üçüncü taraf bankaları ve kripto saklama hizmetlerini kullanmak istiyor. EDX’in bu yaklaşımı, çıkar çatışmalarından kaçınarak güvenlik ve müşteri fonlarının mümkün berbata kullanımı konusundaki tasaları azaltmayı gayeler.

EDX Markets (EDX) hakkında

EDX Markets, muteber ortacılar aracılığıyla kripto paraların inançlı ve uyumlu ticaretini sağlamak için tasarlanmıştır. Borsa halihazırda büyük finans kuruluşlarından oluşan bir konsorsiyum tarafından desteklenmektedir. Birinci gününden, kesim önderlerinin tercih ettiği kripto borsası olarak ticarete başladı. Yeni kripto platformu, saklama dışı bir model dahil olmak üzere ayırt edici avantajlar vaat ediyor. Ayrıyeten, ferdî fiyat teklifi sunarak iştirakçilerin siparişler için daha düzgün fiyatlandırma avantajı elde etmesini sağlıyor.

bitcoin hareketlenebilir dev kripto borsasi bugun aciliyor 1

EDX’te alınıp satılan eserler ortasında şimdilik yalnızca 4 kripto para ünitesi yer alacak. Bunlar, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH). Bu yılın ilerleyen saatlerinde EDX, EDX Piyasalarında eşleşen alım satımları sonuçlandırmak için EDX Clearing’i başlatacak. Bu hizmet, merkezi bir karşı tarafa karşı alım satımları kolaylaştırır. Birebir vakitte, iştirakçilerin artan fiyat rekabetinden ve azalan uzlaşma risklerinden faydalanmalarını sağlar. Bu esnada, operasyonel verimliliklerini attırmaktadır.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın