Bu Seviyelerde CME Boşluğu Var! Bitcoin Temmuz’da…

Merhabalar,

Bitcoin son üç gündür yükselişini sürdürüyor ve değerli bir ivme kazanmaya devam ediyor. Traderlar, Bitcoin CME Gap’in 34k-35k dolar düzeyinde yakında dolacağına inanıyor. Ayrıyeten, Temmuz ayında büyük bir BTC fiyat rallisinden bahsediyorlar.

Bitcoin CME 34K- 35K dolar ortasındaki boşluğu doldurulmak üzere

Bitcoin, traderların kar elde etmesiyle beklenen geri çekilmeyi kaydetti. Lakin hassaslık 35 bin dolar için yüksek kaldı. Bitcoin boğaları 30.000 dolar düzeyini güçlü bir formda tutuyor. Klâsik finans firmaları (TradFi) bölüme akın ettikçe kripto varlıklara olan ilgi de artmaya devam ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BlackRock iShares spot Bitcoin ETF başvurusu, Valkyrie Investments, Invesco, WisdomTree ve Bitwise üzere birçok finans devinin Bitcoin ETF başvurusu yapmak için harekete geçmesiyle zincirleme bir tepki başlattı. Bu da kriptoya yönelik kurumsal telaşı dünya çapına yaydı.

Yatırımcılar Bitcoin’in 34.455 dolar ile 35.180 dolar ortasındaki CME Bitcoin Vadeli Süreç boşluğunu doldurmasını bekliyor. CME boşluğu, Chicago Ticaret Borsası (CME) Bitcoin vadeli süreç piyasasının Cuma günkü kapanış fiyatı ile Pazar günkü açılış fiyatı ortasında ortaya çıkan fiyat farkını tabir ediyor. Her ne kadar 30 bin doların üzerinde güçlü bir direnç olsa da, traderlar CME boşluğunun yakında dolacağına inanıyor. Dikkat edilmesi gereken en değerli nokta 30 Haziran’daki haftalık ve aylık kapanış.

bu seviyelerde cme boslugu var bitcoin temmuzda 0 wAZySJr1Bitcoin CME Boşluğu

Nominal kıymeti 4,5 milyar dolar olan 145 binin üzerinde BTC opsiyonunun vadesi 30 Haziran Cuma günü dolmak üzere. Alım/Satım Oranı 0,52 olup, 95 bin adet alım ve 49 bin adet satım açık konumu bulunuyor. Azamî acı 25.000’de. Azamî acı noktası, en fazla sayıda opsiyon sahibinin mali kayıpla karşılaştığı fiyattır. Şu anda BTC fiyatı 30.750 dolar düzeyine yakın süreç görüyor.

Temmuz ayı Bitcoin vadeli süreç fiyatları Cuma günü ABD’deki erken süreçlerde daha yüksek ve bu haftanın en yüksek kontratına yakın seyrediyor. Boğalar, bu haftaki güçlü fiyat artışlarının akabinde sağlam bir genel kısa vadeli teknik avantaj elde etti. Fiyatlar için en az direnç gösteren yol, yakın vadede yataydan üste gerçek. Tanınan analist Michaël van de Poppe, “Bitcoin hakimiyeti enteresan bir direnç noktasına ulaşıyor,” diyor.

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1672182961498648576

Bitcoin Endişe ve Açgözlülük Endeksi ‘Açgözlülükte’

Halihazırda Bitcoin Dehşet ve Açgözlülük Endeksi son bir yıldaki en yüksek düzeylerden birinde bulunuyor. Nötr ve kaygı bölgesinde uzun bir mühlet kaldıktan sonra, Bitcoin nihayet bir kere daha açgözlülük bölgesine geri döndü. Bu da yatırımcıların olumlu hislerine işaret ediyor. Endeks şu anda 65 puanda. Ayrıyeten, Perşembe günkü yükseliş eğilimini sürdürüyor. Şu anda geçen haftaki kümülatif pahası olan 47’nin neredeyse 20 puan üzerinde. Bu da yatırımcı hassaslığının kaygıdan açgözlülüğe gerçek gerçek bir sıçrama yaptığını gösteriyor.

bu seviyelerde cme boslugu var bitcoin temmuzda 1 gnt87R1ZKorku ve Açgözlülük Endeksi açgözlülüğe geri döndü / Kaynak: alternative.me

Endeks en son Nisan ayında Bitcoin’in fiyatı 2023 yılında birinci kere 31.000 dolar düzeyini aştığında bu kadar yüksekti. Münasebetiyle, Nisan ayında BTC’nin 31.000 doların üzerine çıkmasına neden olan rallinin yaklaşık bir ay sürdüğü göz önüne alındığında, mevcut rallinin vakitle devam etmesi mümkün. Şu an itibariyle, kripto piyasası yalnızca iki gündür yükselişte. Bu nedenle alıcıların tükenmesi için şimdi çok erken. Daha fazla yatırımcının açgözlü hissetmesi ve toparlanmadan faydalanmak için piyasaya koşması, fiyatı daha da üst çekecektir.

35.000 dolarlık BTC mümkün!

Kripto piyasasındaki ralli, kurumsal yatırımcıların alana girmesiyle ilerliyor. Buna BlackRock ve WisdomTree’nin Bitcoin ETF’leri için müracaatta bulunması da dahil. Artık, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen karşılığın birkaç ay daha beklenmemesi, spekülasyonların varlıkların fiyatını artırmaya devam etmesi için yer bırakıyor. Analist Best Owie’ye nazaran, ETF müracaatlarını çevreleyen bu olumlu hissin, fiyatı BTC için bir sonraki büyük direnç olan 35.000 dolar düzeyine kadar yükseltmesi mümkün. Bu gerçekleştiğinde, 40.000 dolar aşılması gereken bir sonraki düzey olacak. Bu noktada tükenme ve aşağı gerçek düzeltme olması beklenen.

bu seviyelerde cme boslugu var bitcoin temmuzda 2 tEHZHaebBTC fiyatı 30.000 doları geri aldı / Kaynak: TradingView

ETF’ler bu yıl onaylanırsa, başlangıçta yaklaşık 20 milyar dolarlık kurumsal yatırımcı fonunun piyasaya akması beklendiğinden, BTC’nin fiyatı muhtemelen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolara yükselecektir. Vakit geçtikçe bu giriş artmaya devam edecek ve dijital varlığın fiyatını destekleyecektir.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın