Camilla’ya eleştiri okları: Kral’a utanç getiriyorsun! Elizabeth’i mumla aradılar

Merhabalar,

KRALİÇE’NİN OKUMA ODASI
İşte bunun son örneklerinden birini de İngiltere Hükümdarı 3. Charles’ın karısı, Kraliçe Camilla yaşadı. Geçen ay düzenlenen merasimde tacını giyip resmen kraliçe olan Camilla, evvelki gün konut sahipliği yaptığı bir edebiyat etkinliğinde görüntülendi.

Edebiyata olan tutkusu bilinen Camilla, birinci sefer konuklarını ağırladığı “Kraliçe’nin Okuma Odası Festivali”nde kamera karşısındaydı. Ünlü oyuncu Dame Judi Dench’in yanı sıra Sir Derek Jacobi, Richard E. Grant ve Dame Joanna Lumley’i ağırladı Kraliçe Camilla.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 0

ELBİSE GİYSE KİMSE DİKKAT ETMEZDİ… ANCAK O TULUM GİYDİ
Camilla o gün için “kraliyet ailesinin rengi” olarak bilinen maviyi tercih etti. Tahminen klasik bir elbise giyseydi bu kadar konuşulmazdı. Hatta kimse onun kıyafetine bile bu kadar dikkat etmezdi.

Ama Camilla, o aktiflik için bir tulum giydi! İşte bu durum da aktifliği bile gölgede bırakıp Camilla’nın gaye tahtasına oturtulmasına yol açtı. Kraliçe Camilla’nın mavi renkli tulumu, mevzuyla ilgili haberlerin yer aldığı internet sitelerinin okur yorumları kısımlarının yanı sıra toplumsal medya platformlarında da tartışma konusu oldu.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 1 p9UwymYa

BİR KİŞİ BİLE BEĞENMEDİ: “Camilla’nın giydiği tulumu bir kişi bile beğenmedi” desek hiç de yanlış bir kelam söylemiş olmayız. Gelin, Kraliçe Camilla’nın bu değişik kıyafeti hakkında yapıla yorumlara bir göz atalım.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 2 qM2UOM4D

MADEM KRALİÇE OLDU, BİR STİLİSTLE ÇALIŞMALI
Bir kullanıcı Camilla’nın artık kraliçe olduğunu ve muhakkak bir stilistle çalışması gerektiğini söyledi. Bir oburu da Camilla’nın üzerindeki kıyafetle ilgili şu değişik yorumu yaptı: “Az evvel bir sirkten kaçmış üzere görünüyor. “

Kraliçe Camilla’nın kıyafet seçimiyle ilgili olarak görüşünü bildiren bir diğeri “Acaba karanlıkta mı giyindi? Mutlaka korkunç” diyerek görüşünü bildirdi.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 3 pArbni3J

‘KEŞKE KUMAŞI VE RENGİ FARKLI OLSAYDI’
Camilla’nın kıyafetini “teknik açıdan” pahalandıran bir kullanıcı da çıkı. Bu kişi de bu şekil tulumları taşımak yani kusursuz bir biçimde giyebilmek için insanın muhakkak bir duruşa sahip olması gerektiğini belirtti.

Söz konusu yorumcu, tulumun bu kadar tezli bir rengi olmasaydı ve daha yumuşak bir materyalden üretilseydi Camilla’nın üzerinde hoş durabileceğini tabir etti.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 4 RHNiZzlb

‘ACABA GİYİNME ODASINDA BİR AYNA YOK MU? : Kraliçe Camilla’nın kıyafetini beğenmediğini belirten bir diğer kullanıcı: ” Sanki Camilla’nın giyinme odasında bir ayna yok mu? Ben moda konusunda uzman değilim ancak bunun tam bir moda fiyaskosu olduğunu söyleyebilirim. Kral’a utanç getiriyor” kelamlarıyla sert bir tenkit getirdi.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 5 ACCyBPFS

BU KIYAFETİ ÖNEREN KİŞİ DE MERAK KONUSU OLDU
Camilla’nın kıyafeti öylesine ağır tenkitler aldı ki onun tarz danışmanını kovması gerektiğini söyleyenler de oldu. Bunlardan biri görüşlerini şöyle söz etti: “Giyim danışmanı katiyen vazifeden alınmalı. Tulum, Camilla yaşındaki bir hanımefendi için çok yanlış bir seçim. Hele bunu giyen kişi bir kraliçe ise!”

Kraliçe Camilla’nın bu tulum içinde son derece komik göründüğünü belirtenler bile oldu. Birtakım bireyler de Camilla’nın bu tulum içinde müthiş göründüğünü belirtip “Acaba ona bu türlü giyinmesini ona kim önerdi?” diye sordu.

50 yaşının üzerinde olduğunu belirten bir kullanıcı ise “Benim moda konusundaki bilgim ve birikimim sonlu. Lakin ben bile bu giydiği kıyafetin vahim olduğunu biliyorum” diyerek görüşünü tabir etti.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 6 TLI4M9hr


HERKES KRALİÇE’NİN STİLİSTİNİ HATIRLADI: Bunların yanı sıra birtakım şahıslar de Camilla’nın, Kraliçe 2. Elizabeth’in stilisti ve birebir vakitte sırdaşı olan Angela Kelly ile birlikte çalışmasını önerdi. Yeri gelmişken hatırlatalım ki Charles, geçen ay annesinin giysisini kuşamını emanet ettiği Kelly’nin, Buckingham ile bağlantısını kesmişti. Hatta Angela Kelly, Windsor’da kendisine kraliçe tarafından verilen konutundan de çıkarılmıştı.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 7 islNUpAR

NEREDESİN ELIZABETH?
Bu ortada İngiltere’nin yeni kraliçesini, geçen yıl eylül ayında hayata veda eden Kraliçe 2. Elizabeth ile kıyaslayanlar da oldu. Bu kullanıcılar ise Elizabeth’in giysi konusunda ne kadar başarılı olduğunu hatırlatıp “Onun vefatından sonra düzey uygunca düştü” diyerek görüşlerini bildirdi.

camillaya elestiri oklari krala utanc getiriyorsun elizabethi mumla aradilar 8 h118vLhS

 

KÖTÜ GİYSİ KONUSUNDA BİR TEK BRITNEY’İN GERİSİNDE KALMIŞTI
Aslına bakılırsa Camilla Parker Bowles, başından beri yani çok uzun müddettir halkın sempatisini, beğenisini kazanabilmiş biri değil. Artık kraliçe unvanı taşıdığı için bu durum biraz değişmiş olsa da büsbütün ortadan kalkmış değil.

Charles’ın birinci karısı Diana’nın mutsuzluğundan hatta vefatından bile sorumlu tutulan Camilla’nın bu manadaki yazgısı uzun müddettir değişmedi. Tahminen de giysi kuşamı konusunda bu kadar ağır tenkitler almasının bir nedeni de bu.

Ama öbür yandan hatırlatılması gereken diğer bir detay daha var: Birkaç yıl evvel yapılan bir “en makûs giyinen ünlüler” listesinde o devirdeki ismi ve unvanıyla Cornwall Düşesi Camilla Parker Bowles, yalnızca birinci sırayı Britney Spears’a kaptırmıştı. Yani en makus giyinen ünlüler listesinde ikinci sıraya yerleşmişti.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın