Elon Musk Yine Dogecoin Dedi: DOGE İçin Yeterli Olacak Mı?

Merhabalar,

Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatı %15 düşüş gösterirken Twitter’dan Dogecoin (DOGE) hakkında ileti verdi…

Elon Musk bir sefer daha Dogecoin (DOGE) yazdı

Teknoloji milyarderi, SEC davalarının gündemde olduğu 6 Haziran’da “Kazanmak için Dogecoin (DOGE)” yazmıştı. Geçtiğimiz saatlerde yeni bir tweet’te, Shakespeare’in “Julius Caesar” oyunundan alıntı yaparak DOGE savaşlarını sahneye davet etti: “Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war”

https://twitter.com/elonmusk/status/1667324871410585600

CharGPT’ye nazaran Elon Musk’ın söyledikleri

“Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war” tabiri, Shakespeare’in “Julius Caesar” oyunundan alınmış bir alıntıdır. Oyunun bir sahnesinde, karakter Mark Antony, ölen Julius Caesar’ın intikamını almak için bir askeri harekete geçirirken bu kelamları söyler.

Buradaki söz, davette bulunarak savaş köpeklerini hür bırakmak manasına gelir. “Havoc” sözü, savaş alanında düşmanı korkutma ve kaosa yol açma gayesiyle kullanılan bir komut terimidir. “Doges of war” sözü ise savaşçı köpekleri yahut savaşçıları temsil eder.

elon musk yine dogecoin dedi doge icin yeterli olacak mi 0 T5die38b

Bu kelamlar, şiddetli bir harekete yahut çatışmaya atıfta bulunmak için kullanılan dramatik bir sözdür. Lakin, “Cry ‘Havoc!’ and let slip the Doges of war” tabiri günümüzde çoklukla mizahi yahut hicivsel bir formda kullanılmaktadır, bilhassa Dogecoin (DOGE) üzere bir kripto para ünitesi referansıyla birleştirilerek.

DOGE fiyatı reaksiyon verecek mi?

Dogecoin (DOGE), 10 Haziran’daki piyasa düzeltmesinden en büyük darbe alanlardan biriydi. Fiyatı gün içinde %15’in üzerinde düşüş gösterdi. Geçtiğimiz saatlerde gelen Elon Musk tweet’i fiyat üzerinde beklendiği biçimde tesirli olamadı. CMC bilgilerine nazaran, DOGE yazım sırasında son 24 saate nazaran yalnızca %0,71 yükseliyordu. Tekrar de, fiyata ivme kazandırma konusunda azda olsa tesirli olduğunu belirtelim.

elon musk yine dogecoin dedi doge icin yeterli olacak mi 1 WzugFlWO

Kriptokoin.com olarak günün piyasa düzeltmenin gerisindeki gelişmelere bu yazıda yer verdik.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın