Gayrimenkul yatırımcıları maliyetine ev sahibi olmanın önünü açıyor

Merhabalar,

Gayrimenkul yatırımcıları maliyetine ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Bunlardan biri olan World Gayrimenkul’ün kurucusu Kürşat Gürsoy, ev sahibi olmak isteyip de mevcut koşullarda bu hedeflerine varamayan özellikle dar ve orta gelirli vatandaşların, ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirecek bir projeyle yola çıktıklarını ifade etti.

Gürsoy, önceden Bursa Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Dairesi’nin kurucu daire başkanı olarak görev yaptığını ve bu görev esnasında da gerek şehircilik gerekse kentsel dönüşüm tecrübesi adına önemli kazanımlar elde ettiğinin altını çizdi.

Ev almak isteyen ancak bütçesi elvermeyen ya da mevcut koşullarda, kredi temin edemediği için konut yatırımı yapamayan birçok vatandaşın, kendilerine bu taleple geldiğini anlatan Gürsoy devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kazandığımız tecrübelerle Word Gayrimenkul çatısı altında inovatif ekibimizle birlikte, kentlerin doğru şehirleşmesi ve halkın bu şehirleşmede, karlı çıkacağı noktalar üzerinde çalışmalar yürütüyoruz.”

Yaptıkları çalışmalar sonucunda Balıkesir’de hayata geçirmeyi planladıkları ve isteyen herkesi maliyetine ev sahibi yapacak bir projeye imza attıklarını ifade eden Gürsoy, konut piyasasına can suyu olacağına dikkat çektiği projeyi şöyle anlattı:

“Konut sahibi olmak isteyenlere ya da bu alanda yatırım fırsatı arayanlara 1 milyon 250 bin TL karşılığında, öncelikle imarlı arsasının tapusunu hemen teslim edeceğiz. Ardından güvenilir müteahhit portföyümüz aracılığı ile inşaatına başlanacak projemiz tamamlandıktan sonra tüm hak sahiplerine yaklaşık 100 metrekare büyüklüğünde, 2+1 konutlarını teslim edeceğiz. Bu sayede yatırımcılar, Balıkesir’in yeni cazibe merkezi olan bölgelerinde hayata geçirilecek projelerde hak sahibi olma fırsatı yakalayacaklar.”

Duyurulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi gören projede, satışların hızla devam ettiğine vurgu yapan Kürşat Gürsoy, nüfus hareketliliği, merkezi lokasyonu ve depremsellik araştırılmaları sonrasında belirlenen Balıkesir projesinin yakın zamanda değeri artacak bir alanda planlandığına işaret etti. Projenin yatırım amaçlı da değerlendirildiğini kaydeden Gürsoy, “Ev sahibi olmak isteyenlere de oldukça avantajlı bir fiyat politikası sunuyoruz. 1 milyon 250 bin TL ödemesini gerçekleştirdikten sonra imarlı arsasının tapusu alan herkese, imalat sonrasında hiçbir ek ödeme, kredi ya da faiz uygulamasına tabi tutulmadan 100 metrekarelik 2+1 ölçülerindeki dairesinin anahtarı teslim edilecek” dedi.

Son olarak tüm ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremde de bir sosyal sorumluluk projesi üstlendiklerinin anlatan Gürsoy, sonrasında bu sosyal sorumluluk projesinin Bakanlık aracılığı ile “Evim yuvan olsun” projesine dönüşmesine öncülük ettiklerini de sözlerine ekledi.

PARA ANALİZ


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın