İşte Erdoğan’ı geçen o isim! Çarpıcı anket sonucu…

Merhabalar,

Metropoll tarafından düzenlenen bir anketle Türkiye’deki siyasilerin beğeni düzeyi ölçüldü. Araştırmadan çarpıcı sonuçlar çıktı.

 

 

Yerel seçimler yaklaşmasıyla Türkiye’de siyaset kulisleri hareketlenirken, farklı şirketler tarafından düzenlenen anket çalışmaları da devam ediyor. Son olarak Metropoll şirketi düzenlediği son anketin sonuçlarını paylaştı.

 

İŞTE EN BEĞENİLEN SİYASETÇİ

 

Metropoll Araştırmanın kurucusu ve yöneticisi Özer Sencar tarafından sosyal medyada paylaşılan anket sonucu dikkat çekti. Metropoll’ün anketine göre Türkiye’de en beğenilen siyasetçi Hakan Fidan oldu.

 

İLK SIRALARDA HANGİ İSİMLER VAR?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan’ın hemen arkasından üçüncü sırada yer aldı. Listenin üçüncü sırasına ise son günlerde ismi siyaset arenasında sık sık anılan Selçuk Bayraktar oturdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise listenin dördüncü sırasına yerleşti.

PARTİ LİDERLERİ  LİSTEDE Mİ?

En beğenilen siyasetçiler listesinde İmamoğlu’nun hemen arkasında beşinci sırada CHP Genel Başkanı Adayı Özgür Özel yer alırken onu sırasıyla; Mehmet Şimşek, Devlet Bahçeli, Ali Yerlikaya, Kemal Kılıçdaroğlu, Ali Babacan, Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu takip etti.

 

Metropoll Araştırma’nın “Siyasilerin Beğeni Düzeyi” başlıklı anketi eylül ayında 28 şehirde düzenlendi. 16-20 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan anket çalışmasına 1807 kişi katıldı.

 

 

İşte o anket sonucunda oluşan tablo:

f8eqb1jwcaacjy9.jpeg

 

Kaynak: Cansev Temuçin


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın