“Kripto İçin Anıtsal Gün!” Piyasa Bu Üç Olayı Takip Edecek

Merhabalar,

SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı davalarında akabinde kripto para piyasası diken üzerinde. Bu gergin ortamda, kripto avukatı Bill Morgan, önümüzdeki hafta içinde gerçekleşecek üç olaya dikkat çekiyor.

Morgan, kripto için anıtsal günü vurguluyor

XRP meraklısı ve kripto avukatı Bill Morgan, yaklaşan etkinliklere dayanarak kripto para üniteleri için anıtsal bir günün altını çizdi. Morgan, Binance’in SEC’in süreksiz yasaklama buyruğu talebine cevabının 12 Haziran’da verileceğini ve duruşmanın 13 Haziran’da yapılacağını belirtti. Enteresan bir halde, duruşma tarihi olan 13 Haziran, Hinman evraklarının yayınlanacağı günle çakışıyor. Ayrıyeten, Temsilciler Meclisi Mali Hizmet Komitesi’nin dijital varlıkların geleceğini tartışacağı güne denk geliyor. Morgan bu tarihi kripto için anıtsal olarak nitelendiriyor.

https://twitter.com/Belisarius2020/status/1666673783070142466

XRP meraklısı avukat, üstte belirtilen tarihte öbür bir değerli olayın gerçekleşme mümkünlüğünü vurguluyor. Fakat hafıza onu hayal kırıklığına uğratıyor. Bu hafta SEC, Binance kripto borsasına ve CEO’suna karşı 13 suçlamada bulundu. Ayrıyeten, şirketin bir borsa ve broker-bayi olarak kayıt yaptırmadığını argüman etti. SEC ayrıyeten Binance.US varlıklarını dondurmak için süreksiz bir kısıtlama buyruğu almak üzere harekete geçti. SEC’in son hareketleri kripto piyasasında reaksiyonlara yol açtı. Ripple Genel Danışmanı Stuart Alderoty, davalardaki savların “kanıtlanmamış” olduğunu söyleyerek SEC’i eleştirdi. Bu bağlamda, şu açıklamayı yaptı:

Bu davalardaki savlar şimdi kanıtlanmadı. SEC – Lider Gensler’in sav ettiğinin bilakis – yalnızca sallayabileceği ve tokenlerin menkul değer olduğunu söyleyebileceği sihirli bir düzenleyici değneğe sahip değil. Mahkemelerin ve Kongrenin bu mevzuyu nasıl ele alacağını merakla bekliyoruz.

kripto icin anitsal gun piyasa bu uc olayi takip edecek 0 1ipAfk2k

Ripple davası, Coinbase ve Binance davalarını nasıl tesirler?

MetaLawMan takma ismiyle tanınan kripto dostu bir hukuk uzmanı, SEC’in Ripple kararının kurulun Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davada nasıl değerli bir rol oynayacağını açıkladı. Hukuk uzmanı, Ripple davasında, bilhassa de dünyanın en büyük iki kripto borsası olan Binance ve Coinbase’in dahil olduğu yasal savaşta risklerin arttığını belirtti.

https://twitter.com/MetaLawMan/status/1666864200147251201

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Coinbase’in menkul değer olarak etiketlediği en az 13 kripto varlığın alım satımını kolaylaştırarak kayıtsız bir menkul değerler borsası işlettiğini sav etti. MetaLawMan, yargıç bu varlıkların menkul değer olmadığına karar verirse SEC’in hiçbir davası olmadığını söyledi. Ayrıyeten, Yargıç Torres’in kararının bağlayıcı bir emsal olmadığını açıkladı. Bununla birlikte, Coinbase davasından sorumlu Yargıç Jennifer H. Rearden’in, 13 kriptonun ikincil piyasa satışlarının menkul değer olup olmadığını belirlerken Yargıç Torres’in yasal münasebetini takip etmesini bekliyor.

Önde gelen hukuk uzmanı, Rearden’in birkaç yıldır Yargıç olan Yargıç Torres’e kıyasla yalnızca altı aydır Yargıç olduğuna dikkat çekti. MetaLawMan ayrıyeten Yargıç Rearden’in Yargıç Torres ile tıpkı mahkemede çalıştığının da altını çizdi. Bu bağlamda MetaLawMan, şu konuların altını çizdi:

Bu nedenle, XRP ile ilgili bir Torres kararı ‘bağlayıcı bir emsal’ olmayacak. Bununla birlikte, Yargıç Rearden’ın XRP’nin bir menkul değer olup olmadığına karar verirken Yargıç Torres’in yasal münasebetine çok dikkat edeceğine inanıyorum.

Hukuk uzmanı, Yargıç Torres’in XRP ikincil piyasa süreçlerinin menkul değer olduğuna hükmetmesi halinde, SEC’in Coinbase ve Binance davalarına başkanlık eden Yargıçlardan onun yasal münasebetini takip etmelerini isteyeceğini belirtti.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın