Usta Analist: Bu 3 Altcoin Korkutan Bir Selloff Görebilir!

Merhabalar,

Kripto para piyasası, baskılar altında güç günler geçiriyor. Bununla birlikte başkan kripto Bitcoin, piyasadan bariz bir biçimde ayrıştı. BTC, 30 bin doların üzerini müdafaayı başardı ve piyasa hakimiyetini genişletti. Tanınan kripto analisti, takipçilerine, üç altcoin projesinin yakında Bitcoin karşısında çökeceği ihtarını yapıyor.

Bu 3 altcoin, muhtemelen bir sonraki ‘hesaplaşmanın’ modülü olacak

ADA/BTC’de %50’den fazla düşüş mümkün

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası üzerinde düzenleyici baskılar devam ediyor. Bununla birlikte, önder kripto Bitcoin altcoin’lerden ayrışıyor. Usta analist Benjamin Cowen, Cardano (ADA), Solana (SOL) ve öteki bir altcoin’in yakında Bitcoin karşısında çökeceğini ileri sürüyor. Analist, öngörüsünü ADA, SOL ve Polygon’un (MATIC) geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak destekliyor. Bu bağlamda analist, 3 altcoin’in başkan kripto paraya karşı daha fazla zayıflık göstereceğini söylüyor.

Benjamin Cowen, birinci olarak ADA’ya bakıyor. Analist, Ethereum (ETH) rakibinin 2019’da olduğu üzere Bitcoin (ADA/BTC) karşısında mevcut kıymetinden muhtemelen %50’den fazla düşeceğini öngörüyor. Cowen, bu husustaki iddialarını ise şu halde tabir ediyor:

Bundan tam dört yıl evvel ADA/BTC 900 sat düzeyindeydi (bugünküyle aynı). Yaklaşık beş-altı hafta sonra ise 400 sat düzeyindeydi. Altcoin hesaplaşması acımasız olabilir.

usta analist bu 3 altcoin korkutan bir selloff gorebilir 0 mkLvtmPeADA/BTC fiyat grafiği / Kaynak: Benjamin Cowen / Twitter

Bu yazının yazıldığı sırada ADA/BTC 0,00000903 BTC’den (0,27 dolar) süreç görüyor.

SOL/BTC neredeyse son iki yıldır tıpkı modeli izliyor

Benjamin Cowen daha sonra, bir öbür Ethereum rakibi Solana’ya geçiyor. Analist, SOL’un yaklaşık son iki yıldır Bitcoin’e (SOL/BTC) karşı yeni düşük düzeyler koymak için ralliler yaptığını ve bu fiyat hareket modelinin devam edeceğini söylüyor. Bu bağlamda Cowen, şu açıklamayı yapıyor:

SOL/BTC neredeyse son iki yıldır birebir modeli izliyor. Beşerler her pompalamada geri çekiliyor. Fakat sonunda sönüyor ve yeni tabanlar yapıyor.

usta analist bu 3 altcoin korkutan bir selloff gorebilir 1 ptAU3nVQSOL/BTC fiyat grafiği / Kaynak: Benjamin Cowen / Twitter

Bu yazının yazıldığı sırada SOL/BTC 0,000538 BTC (16,33 dolar) karşılığında süreç görüyor.

MATIC/BTC’nin çökmesini engelleyecek çok az dayanak var

Son olarak Cowen, Polygon’un Bitcoin’e karşı bir fiyat aralığının alt hudutlarında süreç gördüğü konusunda uyarıyor. MATIC/BTC’nin 0,0000170 BTC düzeyinin altına düşmesi halinde çökmesini engelleyecek çok az takviye olacağını öngörüyor. Buradan hareketle analist, şu yorumu paylaşıyor:

MATIC/BTC aralığın alt kısmına gerçek düşüyor. 1.700 sat’ın altında bir mühlet için fazla takviye yok.

usta analist bu 3 altcoin korkutan bir selloff gorebilir 2 MEWL3hpIMATIC/BTC fiyatı / Kaynak: Benjamin Cowen / Twitter

Bu yazının yazıldığı sırada MATIC/BTC 0,0000208 BTC (0,63 dolar) bedelinde.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın