Yükseltme Haberiyle Balinalar Bu Altcoin’e Hücum Etti!

Merhabalar,

Altcoin Uniswap (UNI), 10 Haziran’da yılın en düşük düzeyi olan 3,7 dolara geriledi. O vakitten bu yana %40’lık kayda kıymet bir fiyat artışına şahit oldu. Uniswap ağındaki geliştirme faaliyetlerindeki artış balina yatırımcılarının dikkatini çekti. Merakla beklenen “V4 Yükseltmesi” platformun yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Ayrıyeten süreç maliyetlerini düşürmeyi vaat ediyor. UNI sahipleri gelecekteki yararları bekliyorlar. Pekala burada yükseltmenin tesiri ne? Detaylara bakalım.

Altcoin Uniswap (UNI) fiyatında yükseliş ve geliştirme faaliyetlerinde artış

Uniswap (UNI), 10 Haziran’da 2023’teki en düşük noktası olan 3,7 dolara ulaşmasından bu yana %40’lık etkileyici bir fiyat toparlanması yaşadı. Bu canlanma, son haftalarda balina yatırımcılarının ilgisini çeken Uniswap ağında gözlemlenen artan geliştirme faaliyetine bağlanabilir. Herkesin aklındaki soru altcoin UNI fiyatının önümüzdeki haftalarda nasıl reaksiyon vereceği.

yukseltme haberiyle balinalar bu altcoine hucum etti 0 kbaIRuPB

13 Haziran’da Uniswap, süreç maliyetlerini azaltmak ve zincir içi limit buyrukları ve likidite sağlayıcı (LP) teşviklerinin otomatik bileşimi üzere yeni özellikler sunmak üzere tasarlanmış bir ağ geliştirmesi olan ve merakla beklenen “V4 Yükseltmesi”ni duyurdu. Bu kıymetli gelişme, bilhassa merkezi borsalar düzenleyici zorluklarla boğuşurken kurumsal yatırımcıların dikkatini çekti. Kriptokoin.com olarak baktığımızda nitekim de yükseltmenin zamanlaması daha uygun olamazdı.

Artan geliştirme faaliyeti ve balinalardan gelen olumlu sinyaller

Santiment tarafından derlenen zincir içi bilgiler kıymetli bir gelişmeye işaret ediyor. Buna nazaran bu ay Uniswap ağındaki geliştirici faaliyetlerinde değerli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Uniswap’in geliştirme faaliyeti 6 Haziran ile 28 Haziran ortasında %9’un üzerinde artış gösterdi. Bu artış, ağı geliştirmeye yönelik dikkat ve kaynaklara işaret etmekte. Ayrıyeten yatırımcılara ağın uzun vadede yaşayabilirliğine dair inanç aşılamakta.

yukseltme haberiyle balinalar bu altcoine hucum etti 1 ku6uXR23

Diğer taraftan, geçmiş bilgiler altcoin UNI fiyat eğilimleri ile geliştirme faaliyeti dalgalanmaları ortasında yakın bir korelasyon olduğunu göstermekte. Bu durum devam ederse, UNI sahipleri önümüzdeki haftalarda daha fazla yarar bekleyebilirler.

Kurumsal ilgi ve UNI fiyat görünümü

25 Haziran’da Uniswap, son beş ayın en yüksek sayısı olan 119’un üzerinde balina süreci kaydetti. Bu durum, Uniswap ‘V4’ güncellemesiyle getirilen yeni özelliklerin büyük kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiğini gösteriyor. Ayrıyeten, Santiment’in grafiğine nazaran, altcoin UNI Balina Süreçleri 22-27 Haziran ortasında %160 oranında arttı.

yukseltme haberiyle balinalar bu altcoine hucum etti 2 VgD8YSpt

Balinaların bir altcoin için ilgi göstermeleri, projenin uygulanabilirliğine olan itimadın arttığını gösterir. Ayrıyeten, kişisel yatırımcılar da long konumlar alarak bu durumu takip edeceklerdir. Artan geliştirme faaliyeti ve altcoin UNI balina sahipleri ortasındaki yükseliş hissiyatının birleşimi, potansiyel olarak daha fazla fiyat artışını tetikleyecek.

Altcoin UNI fiyat kestirimi ve direnç seviyeleri

Yukarıda belirtilen faktörler göz önüne alındığında, yükseliş eğilimleri altcoin UNI için 6 dolarlık bir fiyatı hedefliyor. Lakin, bu kilometre taşına ulaşmadan evvel boğaların 5,50 dolarlık direnç bölgesini aşması gerekiyor. Bu alan, en az 5,53 dolar fiyatla 5,76 milyon UNI token satın alan 26.080 yatırımcıyı kapsıyor. Buna nazaran yükseliş ivmesi devam ederse, Uniswap’in fiyatı 6 dolar maksadına gerçek yükselebilir.

yukseltme haberiyle balinalar bu altcoine hucum etti 3 ImysegA2

Bununla birlikte, UNI 4,5 doların altına düşerse, ayılar yükseliş fiyat varsayımını bilakis çevirebilir. Bu türlü bir senaryoda, ortalama 4,49 dolar fiyatla 2,81 milyon Uniswap tokenı satın alan 24.480 yatırımcıdan değerli bir dayanak bekleniyor. Buna nazaran bu dayanak düzeyinin aşılması altcoin UNI’nin dolara hakikat geri çekilmesine yol açabilir.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın