Bitcoin Kritik Seviyelere Düşerken Türkler Bu Coinlere Koştu!

Merhabalar,

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 25.000 doları kaybetti ve bir müddetliğine bu düzeyin altında dolandı. Yazım sırasında 26.550 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada, kripto paraların dinamik dünyasında, CoinGecko’nun 10-16 Haziran devrine ait son bilgilerinin de gösterdiği üzere, Türk yatırımcılar çeşitli kripto varlıkları etkin bir halde keşfediyor. Trend olan coinlerin çeşitliliği ile Türk meraklılar, hem yerleşik hem de gelişmekte olan kripto paralara yönelik merak ve iştahlarını ortaya koydu. İşte detaylar…

Bitcoin düşerken odakta bunlar var

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı bilgilere nazaran Türkiye’nin odağındaki dört kripto dikkat çekti. Bu periyotta trend olan coinlerin başında gelen Juventus Fan Token ve Galatasaray Fan Token, Türk yatırımcılar ortasında spor ekiplerine verilen tutkulu dayanağı yansıtıyor. Bu tokenlar, taraftarların favori futbol kulüpleriyle etkileşime geçmelerini ve özel tecrübelere katılmalarını sağlıyor. Bu tokenlerin popülerliği, taraftarların tereddütsüz bağlılıklarıyla bilindiği Türkiye’deki esaslı futbol kültürüne atfedilebilir.

bitcoin kritik seviyelere duserken turkler bu coinlere kostu 0

Türk yatırımcıların dikkatini çeken bir başka coin de Pepe oldu. Bu eşsiz kripto para, merkezi olmayan ve topluluk odaklı bir göğüs ekosistemi yaratmaya odaklanmasıyla öne çıkıyor. Canlı ve istekli topluluğuyla Pepe, Türkiye’nin memlere ve çevrimiçi kültüre olan hayranlığını yansıtan bir ilgi konusu haline geldi. Türk yatırımcılar ayrıyeten, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemiyle alakalı Ethereum tabanlı bir token olan FEG ETH’ye de ilgi gösterdi. DeFi dünya çapında ilgi görüyor ve Türkiye de bu bahiste bir istisna değil. FEG ETH’ye yönelik iştah, Türk yatırımcıların merkezi olmayan finansal platformların sunduğu fırsatları ve pasif gelir elde etme potansiyelini keşfetmeye istekli olduğunu gösteriyor.

Trend olan öbür coinler ortasında Terra Luna Classic, Terra ağıyla olan bağlantısı nedeniyle dikkat çekti. Terra Luna Classic, çeşitli finansal uygulamalar için istikrarlı ve ölçeklenebilir bir Blockchain platformu sağlamayı amaçlayan Terra ekosisteminin lokal token’ıdır. Türk yatırımcılar bu projenin potansiyelini ve daha geniş Blockchain ekosistemine katkısını kabul etmiş görünüyor. Ethereum tabanlı bir göğüs coin olan Kishu Inu da Türkiye’de en çok aranan kripto paralar ortasında yer aldı. Başka göğüs coin’lere emsal formda, Kishu Inu da güçlü çevrimiçi topluluğu ve ilgi cazibeli toplumsal medya varlığı sayesinde popülerlik kazanmıştır. Bu ilgi artışı, Türk yatırımcıların alışılmadık ve potansiyel olarak yüksek riskli, yüksek getirili yatırımları keşfetme eğilimini yansıtıyor.

bitcoin kritik seviyelere duserken turkler bu coinlere kostu 1 fjaTLNvR

AVAX, CEEK ve daha fazlası da var

Hızlı ve ölçeklenebilir merkezi olmayan uygulamalar sağlamak üzere tasarlanmış bir Blockchain platformu olan Avalanche, Türk yatırımcıların ilgisini çekti. Birlikte çalışabilirlik ve programlanabilirliğe odaklanan Avalanche, geliştiricilerin çarçabuk yenilikçi merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor. Avalanche’a yönelik artan ilgi, Türk yatırımcıların Blockchain teknolojisi alanında etkin olarak fırsat arayışında olduğunu gösteriyor. Üstte bahsedilen coinlere ek olarak, Türk yatırımcılar DAO Maker ve Pi Network’ü de araştırdı. DAO Maker, merkezi olmayan yönetişim ve karar alma süreçleri için yeni imkanlar sunması nedeniyle popülerlik kazanan merkezi olmayan otonom tertiplerin (DAO) oluşturulmasını ve geliştirilmesini destekleyen bir platformdur.

Pi Network ise kullanıcıların cep telefonlarını kullanarak madeni para çıkarmalarına imkan tanıyan, erişilebilirliği ve kapsayıcılığı vurgulayan eşsiz bir kripto para projesidir. Son olarak CEEK Smart VR bu devirde Türk yatırımcıların dikkatini çekti. CEEK Smart VR, cümbüş, eğitim ve canlı etkinlikler üzere çeşitli alanlarda sürükleyici tecrübeler sağlamak için sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini birleştiren Blockchain tabanlı bir platformdur. CEEK Smart VR’a olan ilgi, Türkiye’de sanal gerçeklik teknolojilerine yönelik artan merakı ve beklentiyi yansıtıyor.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın