Danışmanlık Devi: Şimdi Bu 2 Kripto Para Yatırım Çeker!

Merhabalar,

Ünlü yatırım danışmanlık firması Motley Fool, uzun vadeli yatırımlar için 2 kripto para tercihini paylaştı. Yatırımcıların dikkatini çeken bu kripto paraların potansiyel getirileri ve büyüme fırsatları hakkında ayrıntılar verdi.

Motley Fool’a nazaran yeni yatırımcıların listesinde olan kripto para projeleri

Motley Fool, yeni bir makalede, uzun vadeli yatırımcılar için cazibeli olan 2 kripto paraya yer verdi. Bunlardan birincisi, hudutlu arzı, kurumsal kabulü ve güçlü piyasa likiditesi üzere faktörler nedeniyle Bitcoin (BTC) oldu. Ethereum (ETH), akıllı mukaveleler ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için bir platform olarak ikinci sırada.

Fool.com, bu iki kripto para ünitesinin nizamlı olarak takip edilmesi ve portföylerde çeşitlendirme sağlamak için kullanılması gerektiğini vurguluyor. Uzun vadeli yatırımcıların, kripto para piyasasının volatilitesini göz önünde bulundurarak stratejik ve sabırlı bir yaklaşım benimsemesi öneriliyor. Yazının devamında, analistlerin neden BTC ve ETH’yi tercih ettiğine detaylı bir biçimde bakalım…

danismanlik devi simdi bu 2 kripto para yatirim ceker 0 QyutMeX8

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, piyasa pahasına nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesidir ve bunun haklı nedenleri var. 2011’den 2021’e kadar olan on yıl boyunca, dünyanın en güzel performans gösteren piyasalardan birine önderlik etti. Bitcoin’in yıllık getirisi, en uygun performans gösteren ikinci piyasa sınıfı olan Nasdaq 100 Endeksinden 10 kat daha yüksek olan %230’da duruyor.

Ancak, bilgili yatırımcıların bildiği üzere, geçmiş performans gelecekteki performansın garantisi değildir. Yeterli haber, tekrar de, Bitcoin daha yeni başlıyor. Kurumsal yatırımcılar artık Bitcoin’i kucaklıyor. El Salvador üzere ülkeler ABD dolarına alternatif olarak Bitcoin’i deniyor. Ayrıyeten, sistemli olarak yeni kullanım örnekleri ortaya çıkıyor. Örneğin bu yıl, Bitcoin için yeni bir NFT sınıfı olan Bitcoin Ordinals’ın lansmanına şahit olundu. Tıpkı vakitte, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, Bitcoin’i legal bir kripto para haline getirmek için düzenleyici çerçevelerini güncelliyor.

danismanlik devi simdi bu 2 kripto para yatirim ceker 1 k5SXlpH3

Bu umut verici gelişmeler temelinde, Bitcoin için gelecekteki fiyat gayeleri giderek daha agresif hale geliyor. Bu fiyat gayelerinin kimileri kripto meraklıları ve destekçileri tarafından belirlenirken, öbürleri Wall Street’in yetkisine sahip. Örneğin Goldman Sachs, Bitcoin için 100.000 dolarlık bir fiyat maksadı koydu. Ark Investment Management’tan Cathie Wood, Bitcoin için 1.48 milyon dolarlık bir fiyat maksadı önerdi. Bitcoin’in şu anki 26.000 dolar, bu nedenle uzun vadeli yatırımcılar için hala fırsat var. Bununla birlikte, piyasanın çok dalgalı olduğunu katiyen unutmayın.

Ethereum (ETH)

Ethereum, dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesidir. Bilhassa, merkezi olmayan finanstan NFT’lere kadar her alanda öncüdür. Ethereum ekosistemi inanılmaz derecede çeşitlidir. Kripto paraların ticareti için merkezi olmayan borsalardan Web3 oyun platformlarına ve metaverse dünyalarına kadar her şeyi içerir. Muhtemelen, Ethereum şu anda sahip olabileceğiniz en çeşitli kripto para ünitesidir. Fool analistleri, bu özelliklilerin uzun vade için kâfi olacağı görüşünde.

danismanlik devi simdi bu 2 kripto para yatirim ceker 2 91gVdM6s

Tıpkı Bitcoin üzere, Ethereum da uzun vadeli yatırımcılar için kimi baş döndürücü getiriler sağladı. Bunlardan biri, PoW madenciliği terk ettiği Merge güncellemesiydi. Ayrıyeten, Fortune 500 şirketleri, tedarik zincirlerini düzgünleştirmek için Ethereum tahlillerini kullanıyor. Bununla birlikte, Wall Street bankaları, ticareti optimize etmenin bir yolu olarak Ethereum’u kullanmayı deniyor. Örneğin VanEck, kısa müddet evvel Ethereum için 50.000 dolarlık bir fiyat gayesi belirledi. Sonuç olarak analistler, Ethereum büyük ölçüde kurumsal taratanda dayanak aldığını vurguluyor.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın