Consensys Kurucusu: Bu Altcoin Menkul Kıymet Değil, Emtia!

Merhabalar,

Consensys’in kurucusu ve altcoin Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin değerli açıklamalar yaptı. Buna nazaran, Ethereum’un mahallî kripto para ünitesi Ether’in (ETH) bir emtia olarak sınıflandırılması için ikna edici yorumlar sundu. Lubin, düzenleyici kurumların geçmişteki açıklamalarına atıfta bulundu. Ayrıyeten ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Lider Gary Gensler tarafından resmi olarak tanınması gerektiğini vurguladı. Detaylara bakalım.

Emtia olarak altcoin Ethereum

Consensys’in kurucusu Joseph Lubin, Ethereum’un lokal kripto para ünitesi Ether’in (ETH) bir emtia olarak sınıflandırılması gerektiğini ileri sürerek bir tartışma başlattı. Yakın vakitte CNBC’ye verdiği bir röportajda Lubin, duruşunu desteklemek için SEC ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) dahil olmak üzere düzenleyici kurumların evvelki açıklamalarına atıfta bulundu. Gensler Bitcoin’i bir emtia olarak kabul ediyor. Lakin Ethereum için şimdi net bir açıklama yok.

consensys kurucusu bu altcoin menkul kiymet degil emtia 0

Lubin, eski SEC yetkilisi Bill Hinman’ın 2018 yılında yaptığı bir konuşmaya vurgu yapıyor. Buna nazaran o konuşmada altcoin Ethereum için bir menkul değer olmadığı vurgusu var. Bilhassa Hinman’ın 18 meslektaşının bu konuşmada işbirliği yapması, o devirde SEC içinde bir fikir birliği olduğunu gösteriyor. Lubin, birkaç düzenleyicinin hala Ethereum’un statüsünü sorgulama mümkünlüğünü kabul ediyor. Lakin bunun kıymetli olmadığını belirtiyor.

İlerleme ve dalın temizlenmesi

Lubin kripto para kesiminde geçtiğimiz yıl kaydedilen ilerlemeyi pahalandırıyor. Buna nazaran 2022’deki başarılı gelişmeleri ve lansmanları vurguluyor. Merkezi finans (CeFi) meselelerini ele alma eforlarını takdir ediyor. “CeFi çürümesini” temizlemenin dal için çok pahalı olduğunu belirtiyor. Bu, kripto para ünitelerinin merkezi olmayan ideolojisine ahenk sağlamak için devam eden çabayı yansıtıyor.

consensys kurucusu bu altcoin menkul kiymet degil emtia 1 wm4PPvQQ

Lubin’in açıklamaları zorlayıcı bir duruma işaret ediyor. Fakat altcoin Ethereum’un resmi sınıflandırmaları üzerinde çabucak bir tesire sahip olmadıklarını belirtmek kıymetli. Bölüm, Ethereum’un bir emtia olarak statüsünü sağlamlaştıracak olan Lider Gensler ve SEC’in resmi olarak tanınmasını bekliyor. O vakte kadar, ETH’nin bir emtia olarak sınıflandırılmasını çevreleyen tartışmalar muhtemelen devam edecek.

consensys kurucusu bu altcoin menkul kiymet degil emtia 2 v6Q1OHtu

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Joseph Lubin’in bir emtia olarak sınıflandırılması gerektiği tarafındaki cesaretli tezi, kripto para ünitesi sanayisinde ilgi uyandırdı. Başka taraftan kıymetli sorulara yol açtı. Lubin düzenleyici açıklamalara atıfta bulunup resmi tanınma muhtaçlığını vurguluyor. Lakin, altcoin ETH’nin resmi sınıflandırması hala beklemede. Bölüm daha fazla gelişmeyi merakla bekliyor. Öbür taraftan ETH’nin bir emtia olarak statüsünü çevreleyen tartışmalar var. Bu tartışmalar Ethereum ağının ve daha geniş kripto ortamının geleceğini şekillendirecek.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın