Analist: Bitcoin Boğaları Kritik Eşiği Aştı! Sırada Ne Var?

Merhabalar,

Bitcoin CME Futures BTC1 ön ay daima kontratı hafta sonu kapandı. Böylelikle, Cuma akşamını haftanın kapanış zili yaptı. Bu kapanışta fiyat, geçmişte kriptoda yükseliş dürtüsüne yol açan kıymetli bir düzeyin üzerine çıktı. ‘The Bull’ lakaplı kripto analisti Tony, boğaların önümüzdeki haftalarda atağa geçmeye hazır olduğunu söylüyor. Analist, bunun nedenlerine daha yakından bir bakış atıyor.

Bitcoin CME vadeli süreçleri kripto kristal küresidir!

Büyük kurumsal traderlar sadece spot BTC/USD ticareti yapmaz. Yalnızca Binance, ByBit yahut öteki bir kripto platformunda da süreç yapmazlar. Türev kontratları kullanarak spekülasyon yapmak ve ticaret yapmak istediklerinde, daha çok CME Group olarak bilinen Chicago Ticaret Borsası’na bakarlar. 7/24, her vakit açık olan kripto piyasasının tersine, CME Group grafikleri pay senetlerinde olduğu üzere hafta sonu ve tatiller için kapanır. Bu davranış nedeniyle, grafikte çoklukla standart BTC/USD fiyat grafiklerinde görünmeyen boşluklar olur. BTC CME Vadeli Süreç grafikleri ile BTC/USD grafikleri ortasındaki tutarsızlıklarsahte çıkışlara ve sarsıntılara yol açabilir.

Bitcoin CME Vadeli Süreçleri Cuma günü hafta sonu için durur. Bu yüzden, spot fiyat grafiklerinin Pazar gecesi nasıl kapanacağına dair erken ipuçları da sağlar. Bu durumda, BTC Vadeli Süreçleri, ekseriyetle “orta-BB” olarak isimlendirilen Bollinger Bandı temel çizgisini geri aldı.

analist bitcoin bogalari kritik esigi asti sirada ne var 0Üçüncü kere cazibe mi? | BTC/USD fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

BTC fiyatı Bollinger Bandı temel çizgisinin üzerinde toparlanıyor

Bollinger Bantlarındaki temel çizgi 20 periyotluk kolay hareketli ortalamadır. Aracın yaratıcısı, isminden da anlaşışacağı üzere John Bollinger. Bollinger, daha sonra SMA’nın iki standart sapmasına ayarlı bir üst ve alt bant dahil etti. Bu, bantların piyasa oynaklığı ile genişlemesine ve daralmasına neden olur. Rastgele bir hareketli ortalama üzere, dinamik dayanak ve direnç olarak hareket edebilir. Bu da fiyat hareketini tutabilir yahut daha fazla ilerlemesini önleyebilir. Bu Cuma günkü BTC Vadeli Süreçleri haftalık kapanışının akabinde Bitcoin, muhtemelen dayanak olarak teyit ederek orta BB’nin üzerine çıktı.

Yukarıdaki grafiğin üst kısmında, Bitcoin 2019 ve 2020’de temel çizginin üzerinde tutunduktan sonra dürtüsel bir yükseliş trendine giriyor. Alt kısım ise bu son haftalık kapanışa daha yakından bir bakışı gösteriyor. Pazar gecesinden evvel büyük bir çöküş yaşanmadığı sürece, BTC/USD tekniklerinin de buna uyması gerekiyor. Ve şayet tarih tekerrür ederse, bir boğa koşusunun bunu takip etmesi mümkün.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın